Światowy Dzień Pluszowego Misia w Drążdżewie

25 listopada to dzień, kiedy na całym świecie obchodzi się urodziny pluszowego misia. Przedszkolaki z Drążdżewa też nie zapomniały o święcie swojej ulubionej zabawki. Każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim przyjacielem misiem. Były duże, ogromne i całkiem malutkie. Zabawę rozpoczęto „paradą misiów”. Wszystkie przedszkolaki wsiadły do pociągu i ruszyły na wspólną wycieczkę z piosenką „Pokochaj pluszowego misia”. Motorniczym był największy miś, którego dzieci mianowały królem i podarowały mu własnoręcznie wykonaną koronę. Maluchy uczyły się w tym dniu wierszyka „Niedźwiedź”, malowali misia, bawili się w teatr biorąc udział w inscenizacji „Łakomczuszek”. Okazało się też, że przedszkolaki dużo wiedzą na temat życia i zwyczajów niedźwiedzia. Po odśpiewaniu piosenki „O kochaniu misia” stwierdziły, że maskotka ta towarzyszy im zarówno w chwilach radości, jak i smutku. Jest powiernikiem dziecięcych tajemnic, ociera łzy, pomaga zasypiać. Konkurs „wyjadanie miodu” to ostatni punkt tego święta. Wszystkie dzieci chętnie zjadały słodki miodek z talerzyka i domagały się dokładki. Jak to na urodzinach bywa nie mogło zabraknąć również słodyczy. Były więc ciasteczka i cukierki w kształcie misia. Wspaniały dzień dostarczył wrażeń i zakończył się zabawą przy muzyce „Jadą, jadą misie”.
Redakcja Szkolna

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »