Konkurs „Ekologia i ja”

„Ekologia i ja” to konkurs organizowany przez WFOŚiGW w Warszawie, w którym wzięli udział uczniowie PSP w Rakach. Szkolna Komisja Konkursowa, spośród 20 prac wykonanych przez uczniów, wytypowała trzy prace w dwóch kategoriach i dwóch grupach wiekowych. Uczniowie wykonywali plakat dotyczący działań proekologicznych i zabawkę z surowców wtórnych. Najlepsze prace z klas I-III to praca plastyczna – Aleksandry Pichała z kl. I i zabawka (komoda dla lalek) Wiktorii Skrobeckiej z kl. II. Natomiast z klas IV-VI najlepszą pracą był plakat promujący działania proekologiczne wykonany przez Radosława Regulskiego z kl. IV. Trzy prace zostały przekazane do delegatury WFOŚiGW w Ostrołęce. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały nagrody pocieszenia, natomiast uczniom, których prace były wyróżnione, pani dyrektor wręczyła nagrody książkowe. Prace były piękne i to nie tylko opinia szkolnej komisji konkursowej, ale również, komisji rejonowej, gdyż praca Wiktorii Skrobeckiej znalazła się wśród tych najlepszych i została wytypowana do etapu wojewódzkiego. Uczennica klasy II wraz z nauczycielką zostały zaproszone do siedziby WFOŚiGW w Warszawie na rozstrzygnięcie etapu wojewódzkiego tegoż konkursu. Wiktoria wykonując zabawkę – komódkę z pudełek po zapałkach nie spodziewała się, że osiągnie tak wysoki wynik w konkursie. Warto czasami poświęcić trochę pracy, aby móc potem cieszyć się z sukcesu.
Redakcja Szkolna

Zapraszamy do galerii
Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »