Listopadowe wydarzenia

Na przekór pogodzie, za oknem w naszym przedszkolu w dniach od 25 do 29 listopada było bardzo barwnie. To za sprawą kolorowych dni. Przez cały tydzień obowiązywały stroje w wybranym kolorze. Od żółtego poniedziałku, poprzez pomarańczowy wtorek, czerwoną środę, zielony czwartek, aż po niebieski piątek. Każdego dnia w zależności od obowiązującego koloru, dzieci uczyły się wielu ciekawostek związanych z kolorami, a w miarę możliwości nawet owoce były odpowiednio dobrane. Kolorowe dni były czasem ciekawych doświadczeń i sprawiły dzieciom wiele radości.
25 listopada nasze przedszkole odwiedzili niecodzienni goście. Byli to artyści cyrkowi z Warszawy, którzy zawitali z programem pt. „Czarodziejski świat cyrku”. Dzieci zobaczyły między innymi pokaz żonglerki, akrobacje z hula-hop, sztuczki magiczne a także bardzo zabawnego ślimaka. Wychowankowie mogli brać udział w wielu zabawach jak i w przygotowanych dla nich konkursach.
W ostatnich dniach listopada, dokładnie 27 przybyła do naszego przedszkola pani Czesława Lewandowska – twórczyni ludowa. Pani Czesia współpracuje z naszym przedszkolem od wielu lat, szczególnie przy okazji „Dnia Regionalnego”. Tym razem jednak przygotowała tradycyjne ozdoby choinkowe – takie, które w dawnych czasach ozdabiały nasze domowe drzewka świąteczne. W najmłodszej grupie dzieciom w wykonaniu gwiazdek pomagali rodzice. Wszystkie przedszkolaki były dumne z wykonanych ozdób i chętnie zaniosły je do domu.

Katarzyna Brakoniecka
Nauczyciel logopeda PSP w Krasnosielcu

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »