Wydarzenia z grudnia

Grudzień rozpoczął się w naszym przedszkolu wizytą bardzo miłego gościa, którym był św. Mikołaj. Odwiedził on nasze przedszkole w swoje święto – 6 grudnia wraz z ogromną ilością prezentów. Dzieci czekały na tą wizytę już od dawna i bardzo się starały być grzeczne. Z okazji wizyty Mikołaja, dzieci przygotowały wiersze i piosenki, by zaprezentować je gościowi. Mikołaj po obdarowaniu dzieci prezentami ruszył w dalszą drogę, ale obiecał, że wróci znów za rok. Teraz, nie pozostaje dzieciom nic innego jak bardzo się starać, by zasłużyć na upragnione prezenty gwiazdkowe.
Następną z przyjemnych wizyt w naszym przedszkolu było spotkanie z aktorami z Białegostoku, którzy jak co miesiąc przedstawili spektakl. Tym razem nosił on tytuł „Biegun północny”. Jego przekazem było wprowadzenie w magię świąt oraz zorientowanie dzieci na myślenie o prezentach nie tylko swoich, ale również prezentach dla innych.
W dniu 11 grudnia natomiast, przedszkolaki świetnie bawiły się z „Królikiem Bugsem”, podczas przedstawionego spektaklu teatralnego o tym samym tytule. Przy okazji spektaklu dzieciom, które wykonały samodzielnie prace plastyczne na zorganizowany uprzednio konkurs, zostały wręczone nagrody ufundowane przez gminną bibliotekę.
Jednakże najbardziej uroczystym grudniowym wydarzeniem, była niewątpliwie „Wigilijka przedszkolaka”. Przedstawione jasełka wprowadziły wszystkich w atmosferę Świąt Bożonarodzeniowych, a obecny przy tej okazji Ksiądz Proboszcz przybliżył dzieciom historię sprzed 2013 lat.

Anna Godlewska
Dyrektor PSP w Krasnosielcu

Zapraszamy do galerii
Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »