Międzynarodowy Dzień Wolontariusza w Drążdżewie

Z racji przypadającego 5 grudnia Międzynarodowego Dnia Wolontariusza w dniu imienin św. Mikołaja, 6 grudnia, w szkole w Drążdżewie odbył się uroczysty apel, który poprowadziła Pani Maria Cieszewska – opiekunka Szkolnego Koła Caritas. Pani Maria przybliżyła uczniom postać i działalność Św. Mikołaja – biskupa z Miry. Św. Mikołaj od młodości wyróżniał się nie tylko pobożnością, ale także wrażliwością na biedę i niedolę bliźnich. Po śmierci rodziców swoim znacznym majątkiem chętnie dzielił się z potrzebującymi. Opowiedziała również o działalności Szkolnego Koła Caritas, o potrzebie pomagania innym, wrażliwości na potrzeby ludzi znajdujących się w trudnych sytuacjach życiowych. Zachęciła też do zbierania zużytych znaczków pocztowych i wrzucania ich do specjalnej skrzynki jako pomoc dla misjonarzy. Pierwszakom podarowała obrazki przedstawiające postać Św. Mikołaja.
Redakcja Szkolna

Zapraszamy do galerii
Zapraszamy do galerii
Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »