Święto Biblioteki Szkolnej i pasowanie na czytelnika w Drążdżewie

W piątek 6 grudnia 2013 r w Szkole Podstawowej w Drążdżewie odbyło się Święto Biblioteki Szkolnej i pasowanie pierwszoklasistów na czytelnika.
W uroczystości wzięli udział: pani Barbara Kluczek – dyrektor szkoły, pani Krystyna Wierzbicka – Rybacka – dyrektor Publicznej Biblioteki Samorządowej w Krasnosielcu, pani Krystyna Suchołbiak – pracownik filii Publicznej Biblioteki Samorządowej w Drążdżewie oraz uczniowie wszystkich klas i nauczyciele.
Program artystyczny pod kierunkiem szkolnego bibliotekarza pana Michała Walaska przygotowali uczniowie z klasy piątej. W barwnym i bajkowym przedstawieniu zaprezentowali przygody różnych, znanych dzieciom bohaterów baśniowych i jak to w bajkach bywa nie zabrakło Królowej, Kopciuszka, Czerwonego Kapturka, Wilka, a nawet pojawił się Kubuś Puchatek, który to przeczytał dzieciom baśń o Kopciuszku. Przedstawienie zachwyciło publiczność, która radośnie biła brawo.
Podczas drugiej części uroczystości pierwszoklasiści odpowiadali na pytania oraz rozwiązywali zagadki, po czym w uroczysty sposób zostali przyjęci do grona czytelników. Najważniejszym momentem całej uroczystości było złożenie przyrzeczenia przez pierwszoklasistów i sam fakt pasowania na czytelnika biblioteki szkolnej.
To duże przeżycie dla małych dzieci. Na pamiątkę otrzymały dyplomy pasowania na czytelnika oraz książeczki ufundowane przez panią Krystynę Wierzbicką – Rybacką.
Redakcja Szkolna

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »