Wigilia w PSP w Drążdżewie

W piątek 20 grudnia 2013 r. w Szkole Podstawowej w Drążdżewie odbyła się wigilia szkolna połączona z jasełkami. Na wspólnym kolędowaniu spotkali się: uczniowie, dzieci z oddziałów przedszkolnych, nauczyciele, pracownicy szkoły, zaproszeni goście, emerytowani nauczyciele oraz rodzice.
Na początku głos zabrała p. Barbara Kluczek – dyrektor szkoły, która złożyła wszystkim najserdeczniejsze życzenia świąteczno-noworoczne i podkreśliła znaczenie świąt narodzin Jezusa.
W nastrój Świąt Bożego Narodzenia wprowadziły zebranych jasełka przygotowane przez uczniów pod kierunkiem p. Jolanty Gacioch i p. Hanny Kęszczyk. Jasełka ukazały sceny z narodzin Jezusa przenosząc zebranych myślami do Betlejem. Uczniowie wcielili się w postacie Józefa, Maryi, aniołów, pasterzy, Trzech Króli i dzieci oddających hołd Bożej Dziecinie. Interesujący sposób przekazu treści spowodował, że każdy mógł chociaż na chwilę zatrzymać się i poczuć atmosferę tamtej wigilijnej nocy. Uczniowie nie tylko śpiewali kolędy i piękne pastorałki, ale również zagrali na fletach znaną melodię „Lulajże Jezuniu…”.
Następnie przemówił ks. proboszcz, Leszek Kamiński, podkreślił duchowe znaczenie Świąt Bożego Narodzenia i złożył wszystkim zgromadzonym życzenia świąteczne.
Uczniowie wręczyli nauczycielom i zaproszonym gościom własnoręcznie wykonane stroiki bożonarodzeniowe. Wzruszenie towarzyszyło składaniu życzeń.
Spotkanie wigilijne, to stała tradycja szkoły, która pokazuje, że jesteśmy jedną wielką szkolną rodziną, która wie jak zachwycać się cudem Narodzin Bożej Dzieciny.

Redakcja Szkolna

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »