Alibaba, 40 rozbójników i uczniowie klas I – III

W dniu 28 stycznia 2014 roku uczniowie klas młodszych Publicznej Szkoły Podstawowej w Krasnosielcu mimo mroźnej pogody wyruszyli na wycieczkę autokarową do Miejskiego Ośrodka Kultury w Makowie Mazowieckim. Obejrzeli tam przedstawieniept. „Alibaba i czterdziestu rozbójników” w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa. Sztuka opowiadała o szlachetnym chłopcu i jego chciwym bracie, o rozbójnikach i skarbach ukrytych w Sezamie oraz o miłości Alibaby i pięknej księżniczki. Alibaba to szlachetny młodzieniec, który kocha ludzi, jest pogodny, zadowolony z życia, cieszy się tym, co przynosi świat. Pewnego dnia z biedaka staje się bogaczem, ale nie ma to dla niego większego znaczenia. Pozostaje dobrym i uczciwym młodzieńcem. Dzięki jego postawie dzieci przekonały się, że prawdziwe bogactwo – to być dobrym człowiekiem.
Spektakl, dzięki cudownej muzyce, wspaniałym kostiumom i efektom świetlnym przeniósł wszystkich w świat magicznej Persji. Po jego zakończeniu bogatsi o nowe doświadczenia i zadowoleni uczniowie wrócili do szkoły.
Justyna Oleksy
nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej

Zapraszamy do galerii
Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »