Historyczne pasje Oli

Konkurs historyczny pt. ,,Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego” już od kilku lat cieszy się popularnością w Publicznej Szkole Podstawowej w Rakach. Co roku szkoła szczyci się finalistami i laureatami tego konkursu. W tym roku tradycję tę podtrzymała Aleksandra Ostrowska uczennica klasy VI, która z powodzeniem przeszła etap szkolny, rejonowy i zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego. W tym roku konkurs obejmował zagadnienia dotyczące II wojny światowej. By odnieść sukces Ola musiała wykazać się wiadomościami i umiejętnościami z zakresu historii Polski w latach 1939-1945 znacznie wykraczającymi poza podstawę programową szkoły podstawowej oraz wiedzą dotyczącą oręża polskiego w 1939-1945 z uwzględnieniem znajomości broni, formacji wojskowych, dowódców, symboli, topografii wojskowej, literatury, muzyki i pieśni, malarstwa historycznego. Teraz Ola przygotowuje się do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się w marcu. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.
Agnieszka Mikulak
nauczycielka historii

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »