Styczeń u krasnosielckich przedszkolaków

W bieżącym roku było nam szczególnie przyjemnie, ponieważ dopisało bardzo wielu gości. Na okoliczność tego święta dzieci przygotowały dla swoich ukochanych babć i dziadkówmnóstwo niespodzianek. Były to zarówno własnoręcznie wykonane upominki jak i prezenty wpostaci piosenek, wierszyków czy tańców. Było dużo pozytywnych emocji – łzy wzruszenia i poczucie dumy z wnucząt. Całą uroczystość uwieńczono wspólną biesiadą, na której jak przystało na karnawał, znalazło się mnóstwo pyszności. Nie pozostaje nam nic innego, jak podziękować szacownym gościom za skorzystanie z zaproszenia i czekać na kolejną dawkę pozytywnych wrażeń za rok.
23 stycznia w bardzo mroźny zimowy poranek, aktorzy z Białegostoku przedstawili spektakl zatytułowany „Zamieszanie w krainie bajek”. W przedstawieniu tym dzieci spotkały wilka z bajki o Czerwonym Kapturku, Dżina z „Lampy Alladyna” oraz Kubusia Puchatka. Wszystkie postacie spotkały się w tym samym czasie, za przyczyną skrzata Figlika mieszającego bajki. Wtedy to, wilk z „Czerwonego Kapturka” chciał zjeść Kubusia Puchatka, a Czerwony Kapturek znalazł magiczną lampę Alladyna i przez przypadek ją uruchomił. Korzystając z propozycji spełnienia życzenia, Czerwony Kapturek porosił Dżina, żeby z jego bajki znikł wilk, który następnie zginął. W konsekwencji bajka nigdy nie mogłaby być skończona, a dzieci nigdy nie dowiedziałyby się jej przekazu, że „Nie należy ufać obcym”. Na szczęście w bajce pojawiła się finalnie Błękitna Wróżka, która odczarowała Figlika i wszystkie postacie wróciły do swoich bajek.

Dyrektor Przedszkola
Anna Godlewska

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »