Bal w przedszkolu

Karnawał to czas balów, przebierańców i zabaw. Bawią się nie tylko dorośli, ale również dzieci. Wielką radość sprawia im możliwość wcielenia się w postacie z bajek, komiksów.
Dnia 11 lutego w przedszkolu w Krasnosielcu odbył się bal karnawałowy. Wcześniej udekorowane kolorową bibułą i balonami sale wprowadzały w radosny nastrój i zapraszały do zabawy. Od samego rana dzieci z niecierpliwością czekały na jej rozpoczęcie.
Po śniadaniu zamiast zwykłych przedszkolaków można było zobaczyć królewny, wróżki, biedronki, cyganki, myszki, piratów, batmanów, szeryfów i wiele innych postaci.
Do tańca grała pani Basia, która prowadzi rytmikę w naszym przedszkolu. Dzieci tańczyły przy piosenkach: „Kaczuszki”, „Dwom tańczyć się zachciało”, „Jedzie pociąg”, „Będzie zabawa”, „Ona tańczy dla mnie” i wielu innych. Przebierańcy uczestniczyli w wielu różnych zabawach i konkursach. Wybrano króla i królową balu. W przerwie można było zjeść pączka jak na karnawał przystało i napić się herbaty. Odbyła się również sesja zdjęciowa, wykonana przez profesjonalnego fotografa – tatę Julii. Dzieci bardzo chętnie pozowały w swoich pięknych strojach.
Cały bal przebiegł w miłej, radosnej atmosferze. Przedszkolaki poprzez zabawę uczyły się współdziałania w grupie, wzmacniały poczucie własnej wartości, wiary w swoje możliwości, przełamywały nieśmiałość. Szkoda tylko ze następny bal dopiero za rok.

Iwona Szczepańska

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »