Filharmonia w szkole w Drążdżewie

W dniu 12 lutego b.r. szkołę w Drążdżewie odwiedzili niezwykli goście – muzycy z filharmonii. Na początku panowie zaprezentowali dzieciom instrumenty, które przywieźli, czyli skrzypce klasyczne i elektryczne oraz gitarę. Dzieci miały możliwość samodzielnego kreowania dźwięków, próbując grać na poszczególnych instrumentach, co sprawiło im wiele radości. Następnie wszyscy zebrani wsłuchali się w dźwięki skrzypiec wybrzmiewające „Czardasz” Montiego oraz utwory cygańskie. Po tych wykonaniach pan z filharmonii przybliżył dzieciom budowę skrzypiec i opowiedział wiele ciekawostek z życia wielkiego wirtuoza skrzypiec jakim był Niccolo Paganini. Nie zabrakło też rozrywki w postaci muzycznego quizu: jaki to dźwięk? Skrzypek wygrywał różne dźwięki natury, a zadaniem dzieci było ich odgadnięcie. Z tym zadaniem uczniowie poradzili sobie znakomicie i odgadli wszystkie dźwięki, a były to m.in. odgłosy kukułki, pszczoły, kota, ptaków, śmiech. Na zakończenie muzycy z filharmonii zagrali dla wszystkich własny utwór rozrywkowy, muzykę blusową. Dzieciom bardzo podobała się ta nowatorska „lekcja muzyki”, która pozostanie w ich pamięci bardzo długo.

Anna Czarnecka

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »