Koncert filharmonii w Rakach

W dniu 12 lutego 2014 r. w szkole gościliśmy artystów z filharmonii. Było to pierwsze tego typu spotkanie w naszej szkole. Absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie zaprezentował nam swój niezwykły instrument – skrzypce. Opowiedział wiele ciekawostek z historii skrzypiec, omówił ich budowę a także zaprezentował dwa rodzaje skrzypiec: klasyczne i elektryczne. Nam zdecydowanie bardziej podobały się skrzypce klasyczne. Właśnie na skrzypcach klasycznych artysta wykonał później wiele ciekawych utworów muzycznych m.in.. ,,Czardasza” Monti Vittorio. W trakcie koncertu dowiedzieliśmy się, że wirtuozem gry na skrzypcach był Włoch – Nicolo Paganini. Dla nas była to wspaniała lekcja muzyki.

Redakcja Szkolna

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »