Spotkanie z fryzjerem w Drążdżewie

W dniu 6 lutego 2014 roku grupę „Motylki” odwiedziła jedna z mam, która z zawodu jest fryzjerką – pani Anna Gratkowska.
Tego dnia sala przedszkolna zamieniła się w salon fryzjerski. Podczas spotkania dzieci zapoznały się z wyposażeniem zakładu fryzjerskiego oraz przedmiotami niezbędnymi w pracy fryzjera. Pani Ania opowiedziała małym słuchaczom, w jaki sposób wykonuje swoją pracę, czyli poprzez: strzyżenie, upinanie oraz malowanie włosów. Dzieci obejrzały suszarkę, lokówkę, prostownicę, maszynkę do strzyżenia, różne rodzaje szczotek, grzebieni i nożyczek, kosmetyki niezbędne przy tworzeniu fryzur oraz strój, w jakim na co dzień pracuje pani fryzjerka. Nasz gość przypomniał także, że urządzeń elektrycznych nie wolno używać dzieciom. Zaskakującą niespodzianką okazały się fantazyjne fryzury wykonane dziewczynkom m.in. loki, fale itp. Przedszkolaki chętnie pomagały w stylizacjach swoich koleżanek i kolegów. Radość ze spotkania była wielka. Na zakończenie dzieci wraz z panią fryzjerką zrobiły sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie. Spotkanie to miało przybliżyć dzieciom zawód fryzjera oraz uchronić przed ewentualnymi obawami podczas wizyty w salonie fryzjerskim.
Serdecznie dziękujemy pani Ani za przybycie, poświęcony czas i przybliżenie dzieciom tak ciekawego zawodu.

Justyna Rupińska

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »