Walentynki w Bibliotece Szkolnej Zespołu Szkól w Krasnosielcu

Jak wszystkim wiadomo, 14 lutego obchodzone jest święto zakochanych. Co roku w naszej bibliotece szkolnej staramy się umilić ten jakże piękny dzień. Dzień dobrych uczuć, przyjaźni, miłych podarunków. Tak też było w tym roku. Na przerwach dzieci mogły posłuchać wierszy znanych poetów m. in.: „Tańcowała igła z nitką” J. Brzechwy, „Spóźniony słowik” J. Tuwima, „Lis i jaskółka” J. Brzechwy. Przez cały dzień słuchaliśmy piosenek z miłością w tle, powróciliśmy do niedawno zakończonego roku tuwimowskiego słuchając piosenek do których to J. Tuwim napisał teksty m. in.: „Na pierwszy znak”, „Miłość ci wszystko wybaczy” w niezapomnianym wykonaniu Hanki Ordonówny.
Można też było oczywiście wypożyczyć książkę. Szczególną popularnością cieszyły się te o miłości a najbardziej „Romeo i Julia” W. Szekspira. Nie wiemy jednak czy była tak popularna przez opis nieszczęśliwej miłości czy też dlatego, że jest omawianą w tej chwili lekturą w drugiej klasie gimnazjum.
Wszyscy wypożyczający książki otrzymali również walentynkowe zakładki.
W tym dniu odwiedziła nas również grupa starszaków z przedszkola wraz ze swoją panią Marzeną Wnuk. Dzieci wysłuchały baśni H. Januszewskiej „Kopciuszek”, która opowiada o szczęśliwej miłości Księcia i Kopciuszka.
Zgodnie ze szkolnym zwyczajem działała też poczta walentynkowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski ze Szkoły Podstawowej. wszyscy chętni uczniowie na przerwach mieli możliwość wrzucenia swoich pocztówek, które potem zostały wręczone adresatom.
Niestety kolejne walentynki aż za rok.

Andrzej Sierak

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »