Wizyta przedszkolaków w bibliotece

W dniu 13.02.2014 roku z nieoczekiwaną wizytą do Biblioteki Szkolnej Zespołu Szkól w Krasnosielcu przybyli mali czytelnicy. Była to grupa „średnia” z sąsiadującego ze szkołą Publicznego Samorządowego Przedszkola w Krasnosielcu wraz z wychowawczynią p. Anną Daligą.
Przedszkolaki zostały zapoznane z pracą w bibliotece, jej zbiorami, regulaminem oraz sposobem wypożyczania książek. Dzieci zobaczyły jak wygląda karta czytelnika, karta książki oraz katalogi biblioteczne. Mogły wejść za regały i obejrzeć książeczki dla dzieci z działu Bw – Bajeczki i wierszyki. Wysłuchały wiersza pt.: „Prośby książki”, w którym autor prosi czytelnika o poszanowanie wypożyczanych książek. Na zakończenie wizyty w bibliotece dzieci obejrzały film o przygodach wesołego żółwia Franklina w bibliotece.
Z kolei 14.02.2014 r. bibliotekę odwiedziła grupa starszaków z panią Marzeną Wnuk.
Dzieci z okazji Walentynek wysłuchały baśni H. Januszewskiej „Kopciuszek”, która opowiada o szczęśliwej miłości Księcia i Kopciuszka. Również ta grupa została zapoznana z pracą biblioteki szkolnej i jej zbiorami. Na koniec przedszkolaki otrzymały walentynkowe zakładki do książek.
Marzenna Sierak

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »