Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w Publicznej Szkole Podstawowej w Rakach

,,A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają”
W tym roku biblioteka szkolna włączyła się w obchody Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Święto ustanowione zostało przez UNESCO w 1999 roku. Upamiętnia dramatyczne wydarzenia w Bangladeszu z 1952 roku. Wówczas, podczas demonstracji osób domagających się nadania językowi bengalskiemu statusu urzędowego, zginęło pięciu studentów. Uczniowie podczas zajęć w bibliotece mieli okazje zmagać się z zadaniami dotyczącymi ortografii, fleksji, składni i frazeologii. Młodsze dzieci bogaciły swój język odkrywając nowe słowa lub próbując zastąpić je innymi. Uczniowie uświadomili sobie, że w języku polskim pojawia się coraz więcej wyrazów – głownie z języka angielskiego.
Marzenna Orzeł

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »