Motylki z wizytą w sklepie

W dniu 11 marca 2014 r. przedszkolaki z grupy „Motylki” udały się na wycieczkę do pobliskiego sklepu „ZIELONY MARKET” w Drążdżewie. Pogoda tego dnia rozpieszczała dzieci promieniami słońca, dlatego też wszyscy radośni i z ogromną ciekawością dotarli do zaplanowanego miejsca. W samym wejściu czekała na dzieci pani Kierownik, która oprowadziła dzieci po budynku. Przedszkolaki poznały poszczególne działy w sklepie i co się w nich znajduje. Bez wątpienia najciekawsze okazały się półki, na których stoją słodycze i zabawki. Dzieci uważnie obserwowały, jak dorośli dokonują zakupów oraz poznały zawód sprzedawcy/kasjera. Pani kasjerka dokładnie opowiedziała dzieciom, jak wygląda jej praca i co należy do jej obowiązków. Jednak najważniejszym i najbardziej wyczekiwanym momentem dla dzieci było samodzielne dokonanie zakupów. Zgodnie z założeniem wycieczki wszystkie przedszkolaki mogły wybrać sobie po jednej rzeczy, której wartość nie przekraczała 1 zł, gdyż taką sumę otrzymało każde dziecko od rodzica. Wszyscy sprawnie dokonali wyboru i kolejno podchodzili do kasy, aby zapłacić za wybrany produkt. Dzieci bacznie przyglądały się, w jaki sposób pani obsługuje kasę fiskalną, po czym otrzymywały resztę i paragon. Na koniec spotkania pani Kierownik wręczyła każdemu dziecku balonik, zeszyt i gumy do żucia. Natomiast dzieci serdecznie podziękowały pani za tak fascynującą przygodę oraz prezenty. „Motylki” opuściły sklep z nowymi wiadomościami, umiejętnościami oraz upominkami.

Redakcja

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »