Konkurs poetycki Warszawska Syrenka

W dniu 14 marca br. odbył się szkolny etap konkursu poetyckiego „Warszawska Syrenka”, który został zorganizowany przez Miejski Dom Kultury w Makowie Mazowieckim przy współpracy Mazowieckiego Centrum Kultury i Sztuki
w Warszawie. W etapie szkolnym wzięło udział 16 uczniów z klas I – III oraz 11 uczniów z klas IV – VI. Uczniowie z klas młodszych brali udział w tym konkursie po raz pierwszy. Mimo to spisali się znakomicie. Po wysłuchaniu uczestników i dokonaniu oceny komisja konkursowa zakwalifikowała do etapu powiatowego po 4 uczniów z każdej kategorii wiekowej.
25 marca, szkołę z Krasnosielca na szczeblu powiatowym w konkursie, reprezentowali następujący uczniowie: Zuzanna Załęska z klasy II a, Maria Kaczorek z klasy II b, Julia Łada z klasy III a, Julia Chełchowska z klasy III b, Kinga Sendal z klasy IV a, Julia Sobocińska z klasy V b, Wiktoria Andruchewicz z klasy VI a i Barbara Kaczorek z klasy VI a.
Najlepszą w powiecie w kategorii uczniów z klas IV-VI okazała się Kinga Sendal zdobywając jednocześnie nagrodę publiczności, II miejsce zajęła Basia Kaczorek, wyróżnienia otrzymały Julia Sobocińska z klasy V b i Marysia Kaczorek z klasy II b. Miło nam więc poinformować, że Kinga Sendal będzie reprezentować powiat makowski w finale konkursu recytatorskiego „Warszawska Syrenka”, który odbędzie się 6 kwietnia 2014 r. w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. Będziemy trzymać kciuki.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »