Konkursu na najbardziej rozśpiewaną klasę – Etap II Klasowe serenady

W dniu 4 marca w gimnazjum Zespołu Szkół w Krasnosielcu odbył się konkurs muzyczny ,,Klasowe serenady”. Był to drugi etap cyklu tematów związanych z kolejnym rokiem poświęconym patronowi szkoły. W bieżącym roku szkolnym cykl zatytułowany jest cytatem Jana Pawła II ,,Słysz moją harfę, słysz śpiewanie”. W konkursie ,,Klasowe serenady” wzięło udział 8 klas. Każda klasa miała przygotować dowolną piosenkę. Jury w składzie: wice dyr. Mirosław Chodkowski, wice dyr. Anna Kardaś, s. Anna Ciurzyńska i p. Alina Błaszkowska oceniało każdą klasę przyznając punkty za znajomość tekstu, poprawność melodyczną, aktywność w śpiewaniu oraz extra punkty za wybór trudnego utworu, akompaniament, podział na głosy. Jury wytypowało najlepiej śpiewające klasy i przyznało następujące miejsca:
I miejsce – kl. II d (za wykonanie piosenki pt. ,,Zawsze tam gdzie ty” – Lady Pank– 74 pkt);
II miejsce – kl. II c (za wykonanie piosenki pt. ,,Tak bardzo się starałem” – Czerwone Gitary”) i kl. I b (za wykonanie piosenki pt. ,,Kołysanka dla nieznajomej” – Perfect – po 63 pkt);
III miejsce – kl. I c (za wykonanie piosenki pt. ,, Symetryczno – liryczna” – Enej – 60 pkt).
Następnym etapem będzie konkurs na pieśń papieską.

Alina Błaszkowska

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »