Warsztaty robienia palm kurpiowskich w Drążdżewie

W poniedziałek, 24 marca 2014 r. szkołę w Drążdżewie odwiedziły panie Kurpianki – Marianna Jakończyk i Katarzyna Kobylińska ze Stowarzyszenia Koła Gospodyń Wiejskich z Jednorożca. Wizyta Kurpianek stanowi kontynuację lekcji regionalnych realizowanych w bieżącym roku szkolnym.
Uczniowie klas III-VI mogli spróbować swych sił w tworzeniu palm kurpiowskich. Pod okiem utalentowanych twórczyń ludowych wykonywali tradycyjne kurpiowskie palmy z użyciem borówki, bazi, widłaka, bukszpanu, gałązek tui zielonej. Palemki przybrane zostały kwiatami wykonywanymi z kolorowej bibuły karbowanej. Dzieci pracowały wytrwale – wycinały z bibuły płatki kwiatów, składały, kleiły i ozdabiały własnoręcznie wykonane palemki. Dzieci poznały ciekawe wzory kwiatów oraz technikę ich wykonania.
Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i nauczycieli, którzy również wykonywali palmy kurpiowskie.
Dziękujemy paniom za piękną lekcję sztuki kurpiowskiej.
Redakcja szkolna

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »