Marcowe wydarzenia

Obecnie dostęp do artykułów spożywczych, które nazywane są niezdrowymi jest łatwiejszy niż kiedykolwiek wcześniej. Kolorowe opakowania i atrakcyjne promocje kuszą konsumentów na każdej półce sklepowej. Każdy wie jak trudno odmówić sobie kolejnej porcji słodkości. Dlatego tak ważne jest budowanie wśród najmłodszych postawy zdrowego stylu życia. Wiedzą o tym wychowawczynie w Publicznym Samorządowym Przedszkolu w Krasnosielcu.
W dniu 18 marca br. w przedszkolu gościł Teatrzyk z Białegostoku. Wystawił dla dzieci przedstawienie pt. „Krasnal Łakomczuszek”. Przedszkolaki poznały krasnala z dużym brzuszkiem, który kochał słodycze, colę, frytki i hamburgery. Bohater wzbudził sympatię młodych widzów, ale nie podobał im się jego styl życia. Białostoccy aktorzy pokazali, jakie mogą być konsekwencje spożywania nadmiernej ilości słodyczy w połączeniu z brakiem ruchu. Na szczęście, krasnal zmienił swoje przyzwyczajenia. Przedstawienia o takiej tematyce są bardzo ważne w kształtowaniu poprawnych postaw wśród dzieci.
Kolejnym wydarzeniem w naszym przedszkolu było „Pożegnanie zimy”. W dniu 20 marca, tradycyjnie cała społeczność przedszkolna udała się na most, gdzie „Marzanna” została wrzucona do rzeki aby zima już do nas nie wróciła.
Astronomiczna wiosna, która rozpoczęła się w tym właśnie dniu obdarowała maluchy lizakami. Dzieci zaś barwnym, rozśpiewanym korowodem wróciły do przedszkola napełnione radością i nadzieją, że wiosenna pogoda zagości u nas na dobre.

Anna Daliga
Nauczyciel przedszkola

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »