Spotkanie ze stomatologiem

W dniu 26 marca br.dzieci z oddziałów przedszkolnych w Drążdżewie odwiedziła pani Marta Jastrzębska -Libchaber – lekarz dentysta, stomatolog zachowawczy. Spotkanie rozpoczęło się punktualnie o godz. 10.00 kiedy wszystkie dzieci zgromadziły się w jednej sali i przywitały zapowiedzianego gościa. Na początku pani stomatolog przeprowadziła z dziećmi krótką rozmowę. Wszystkie maluchy uważnie słuchały, kiedy i w jaki sposób należy myć zęby oraz jak często powinny chodzić do dentysty. Przedszkolaki chętnie uczestniczyły w rozmowie zadając pani stomatolog pytania dotyczące właściwego mycia zębów oraz zawodu dentysty. Następnie dzieci wysłuchały bajki przeczytanej przez przybyłego gościa na temat poprawnego dbania o zęby. Na koniec spotkania każdy przedszkolak otrzymał naklejkę wzorowego pacjenta. Dzieci dziękując pani stomatolog za tak wspaniałą lekcję dbania o własne zdrowie zaśpiewały piosenkę pt. „Szczotka, pasta, kubek…”. Mamy nadzieję, że od tej pory wszystkie przedszkolaki z Drążdżewa z uśmiechem na twarzy będą odwiedzały gabinet dentystyczny. Wizyta pani stomatolog została uwieczniona wspólnym zdjęciem.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »