Zamień komputerek na rowerek

W dniu 4 kwietnia 2014 r. Publiczną Szkołę Podstawową w Rakach odwiedził pan Dariusz Regulski – kolarz amator. Pan Dariusz, który jest absolwentem szkoły w Rakach, od dzieciństwa uprawia kolarstwo, gdyż rower był wówczas podstawowym środkiem lokomocji. Rodzice wtedy nie dowozili dzieci do szkoły czy do kościoła samochodami, tylko dojeżdżało się rowerem. Zamiłowanie do rowerów pozostało mu na dalsze lata i trwa do dziś. Swoje doświadczenie i pasję przekazał swoim synom, a na spotkaniu z uczniami ze szkoły w Rakach próbował zaszczepić ją w uczniach. Bardzo ciekawie opowiadał o budowie rowerów, o strojach sportowych do uprawiania kolarstwa, o wyścigach i zawodach, w których brał udział, zachęcając w ten sposób uczniów do aktywnego spędzania wolnego czasu. By jeszcze bardziej zachęcić młodych adeptów kolarstwa, podarował stroje kolarskie dla wszystkich uczniów. Są one oryginalnymi strojami w jakich trenują młodzi kolarze z zaprzyjaźnionej z panem Darkiem grupy kolarskiej Rodengo Saiano z Włoch.
Krzysztof Czarnecki

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »