Znam lektury - konkurs czytelniczy

Biblioteka Szkolna Zespołu Szkół Publicznego Gimnazjum w Krasnosielcu zorganizowała dla uczniów klas drugich konkurs czytelniczy „Czytaj, bo warto – nasze lektury i ich bohaterowie”. Konkurs został pomyślany jako powtórka z lektur obowiązujących w gimnazjum i szkole podstawowej. Jego celem było motywowanie do czytania poprzez dostarczanie satysfakcji ze znajomości książek. Rozwijanie zainteresowań literaturą oraz wyrabianie nawyku czytania jako formy spędzania wolnego czasu. Miał on także na celu podniesienie poziomu czytelnictwa w klasach drugich.
Konkurs przeprowadzony był w dwóch etapach: I – klasowy , wzięli w nim udział wszyscy uczniowie klas drugich, II – szkolny , wzięły w nim udział najlepsze cztery osoby z każdej klasy. W środę 9 kwietnia 2014 r. w bibliotece szkolnej odbył się finał konkursu. Nagrody i dyplomy wręczył pan wicedyrektor Mirosław Chodkowski.
Oto laureaci:
I miejsce zajęła uczennica – Maria Glinka z kl. II c,
II miejsce zajęły dwie osoby – Kacper Włodarski z kl. II d i Małgorzata Dudek z kl. II d,
III miejsce zajęła uczennica – Patrycja Śladowska z kl. II c.
Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez bibliotekę szkolną.

Marzenna Sierak

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »