Aukcja Pisanek Wielkanocnych w PSP w Rakach

Niezwykłość Świąt Wielkanocnych polega zapewne na tym, że jest to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie. Święto obchodzone na pamiątkę Zmartwychwstania Jezusa. Pisanki to nieodłączny element Wielkanocy. Nie wyobrażamy sobie wielkanocnego stołu bez kolorowych pisanek. Sposobów zdobienia pisanek jest bardzo wiele, stąd różne określenia tych kolorowych jaj – pisanki, kraszanki, oklejanki, nalepianki, drapanki i inne.
W szkole w Rakach po raz kolejny zorganizowano Aukcję Pisanek Wielkanocnych. Wśród licytowanych ozdób wielkanocnych, były piękne jajka ozdobione cekinami, płatkami kwiatów, nitkami, wstążeczkami oraz te cudownie wykonane szydełkiem, a także stroiki wielkanocne z barankiem i zającem z ciasta. Na aukcję przybyli zaproszeni goście: pan Wójt Paweł Ruszczyński, pracownicy UG i GOK-u, radni gminni oraz rodzice. Licytacja przebiegała sprawnie z odrobiną zabawy, gdyż ceny szybko były podbijane przez licytujących. Zebrana kwota zostanie przeznaczona na dofinansowanie wycieczki w góry, na którą uczniowie wybierają się już w czerwcu. Bardzo dziękujemy miłym gościom, że zaszczycili naszą szkołę swoją obecnością i ofiarnością. Pragniemy również podziękować wszystkim rodzicom, którzy włączyli się w przygotowanie tej szlachetnej inicjatywy. Na koniec spotkania pan Wójt i pani Dyrektor złożyli wszystkim życzenia wielkanocne. Uczniowie otrzymali słodkie upominki za wykonanie licytowanych pisanek. Aukcja pisanek wpisała się już w życie szkoły i wszyscy chętnie uczestniczą w przygotowaniach.
Magdalena Janowska

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »