Dzień Ziemi w krasnosielckim przedszkolu

Dzień Ziemi, znany też jako Światowy Dzień Ziemi to akcje prowadzone corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie.
Inicjatorem Dnia Ziemi w Polsce był poseł Jan Rzymełka z Katowic, który stanął w 1990 r. na czele sztabu ekologów i wówczas przygotowano pierwsze polskie publikacje dotyczące święta Matki Ziemi. Pierwsze obchody w Warszawie odbyły się w roku 1990.
Na początku XXI wieku Dzień Ziemi stał się okazją do organizowania akcji mających uświadomić młodzieży oraz całemu społeczeństwu, że należy dbać o środowisko naturalne.
Nasze dzieci także uczestniczyły w obchodach Dnia Ziemi w dniu 23 kwietnia. Wychowankowie z grup I, II i III sprzątały teren placu zabaw i otoczenie przedszkola, a także wyrywały chwasty wokół młodego modrzewia posadzonego na placu zabaw 22 kwietnia 2012 r.
Zadaniem domowym naszych dzieci było posadzenie drzewek na własnych posesjach, żeby nasza Ziemia, która jest naszym wspólnym dobrem była piękna i zielona.

Anna Godlewska
Dyrektor przedszkola

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »