Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W dniu 2 maja 2014 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Rakach odbył się apel z okazji obchodów ustanowienia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość rozpoczęto od odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego. Następnie uczniowie klasy V i VI opowiedzieli młodszym kolegom i koleżankom o okolicznościach uchwalenia Konstytucji Majowej jako pierwszej ustawy zasadniczej w Europie oraz o jej znaczeniu dla Polski. Wszyscy z uwagą wysłuchali przedstawienia, a na zakończenie występujących nagrodzili brawami.
Na zakończenie pani dyrektor odczytała list Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej skierowany do uczniów i nauczycieli z okazji majowych świąt.
Paulina Zduniak

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »