3 Maj

Dnia 30 kwietnia br. odbyła się w szkole w Amelinie uroczysta akademia z okazji 223 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W tym dniu uczczono święto narodowe, przypomniano ważne fakty z historii Polski z końca XVIII w. oraz wyeksponowano symbole narodowe Polski i zawieszono portrety twórców konstytucji. Program artystyczny na tą uroczystość zaprezentowany został przez uczniów klas IV – VI. Opowieść o doniosłych wydarzeniach historycznych przeplatana była deklamacją wierszy oraz śpiewem pieśni patriotycznych. Uczniowie uświadomili swoim kolegom i koleżankom jak ważna jest ojczyzna, patriotyzmi szacunek do symboli narodowych.

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »