Akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

W dniu 30 kwietnia 2014 roku w Zespole Szkół w Krasnosielcu odbyła się akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem flagi narodowej i odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie uczniowie klas IV i V pod kierunkiem pań: B. Dudek, M. Turowskiej i W. Kuprajtys, przedstawili program artystyczny, na który złożyły się wiersze i piosenki m.in.: „Żeby Polska”, „Płynie Wisła”, „Witaj majowa jutrzenko”, „Ojczyzna”. Występujący uczniowie przedstawili sytuację polityczną tamtych czasów i historię uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W scenkach przedstawiających wydarzenia z dziejów naszej Ojczyzny wystąpiły postacie historyczne: król Stanisław August Poniatowski, Katarzyna Wielka, król Prus Fryderyk Wielki, cesarz Franciszek Józef, Stanisław Małachowski i Hugo Kołłątaj. Słowa i muzyka prezentowane na uroczystości wprowadziły podniosły nastrój wśród słuchaczy. Wszyscy wzbogacili swoją wiedzę o burzliwej historii narodu polskiego.
Andrzej Sierak

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »