Dzień Ziemi

W dniu 22 kwietnia br. uczczono Światowy Dzień Ziemi – największe ekologiczne święto, które obchodzone jest od 1970 roku, obecnie w 192 krajach świata. W Polsce zapoczątkowano obchody w roku 1990. Uczniowie PSP w Amelinie wraz z przedszkolakami w czwartek 24 kwietnia wybrali się na wycieczkę do lasu. Postanowili spotkać się z panem leśniczym w tym dniu na ścieżce edukacyjnej „Z lasem za pan brat” w Krasnosielcu. Pan leśniczy opowiadał dzieciom o życiu roślin i zwierząt w lasach oraz bardzo ważnej roli ochrony środowiska w życiu człowieka. Podczas spaceru przez las dzieci odpowiadały na pytania leśniczego. Wysłuchały również zaleceń, jak należy zachowywać się w lesie, a także zapoznały się z poradnikiem młodego ekologa. Dzieci miały okazję zobaczyć pracę maszyn przy wyrąbie drzew, zagrać na leśnych cymbałach, spróbować swoich sił na kole fortuny. Całej wycieczce towarzyszyła miła atmosfera, niesamowite wrażenia i zdrowe powietrze. Uczestnicy wyprawy bardzo dziękują panu leśniczemu za poprowadzenie tak ciekawej lekcji przyrody.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »