Konkurs ortograficzny

W trosce o podniesienie poziomu poprawności ortograficznej uczniów oraz w celu rozwijania ich zainteresowań polską pisownią w dniu 25 kwietnia 2014r. odbył się szkolny konkurs ortograficzny w PSP w Amelinie. Uczniowie zmagali się z zadaniami w dwóch kategoriach: I kategoria – kl. I-III i II kategoria – kl. IV-VI. Stopień trudności poszczególnych zadań dopasowany był do kategorii wiekowej uczestników. Aby przypomnieć najważniejsze zasady ortograficzne wszyscy obejrzeli krótką część artystyczną pt. „Wesoła ortografia”. Następnie uczniowie przystąpili do rozwiązywania testów. Zadania były różnorodne: ortograficzne krzyżówki i teksty z lukami. W konkursie wzięło udział 12 uczniów po 2 najlepszych z każdej klasy. W zaciętej rywalizacji zwycięzcami zostali uczniowie, którzy wykazali się najlepszą znajomością zasad ortograficznych i umiejętnością zastosowania ich w praktyce. Mistrzem ortografii w kategorii kl. I-III została Julia Gołota z kl. I natomiast w kategorii klas IV-VI – Natalia Ryłka z kl. IV. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali drobne upominki rzeczowe. Gratulujemy uczestnikom, dziękujemy za udział i życzymy dalszych sukcesów.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »