XVI DNI KRASNOSIELCA

Świętowanie rozpoczęło się w sobotni ranek nad zalewem w Makowie Mazowieckim. Już o godzinie 7 rano zebrali się wszyscy miłośnicy wędkowania, aby wziąć udział w IV Zawodach o Puchar Wójta Gminy Krasnosielc w Gminnych Zawodach Spławikowych. Jak co roku rywalizacja przebiegała w dwóch kategoriach wiekowych tj. juniorów i seniorów. Do współzawodnictwa przystąpiło 27 wędkarzy w tym 10 juniorów. Nad regulaminowym i sprawnym przebiegiem zawodów czuwał sędzia rangi krajowej Jan Kubaszewski, a także Wójt Gminy Krasnosielc Paweł Ruszczyński. Połowy okazały się bardzo udane. Do siatek zawodników trafiały różne gatunki ryb, wyłowiono nawet węgorza. Po zakończonych zawodach wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale i drobne upominki, a wręczenie nagród w postaci talonów do sklepu wędkarskiego i pucharów odbyło się następnego dnia na gminnym festynie.
Drugą atrakcją w sobotnie popołudnie był organizowany również po raz czwarty Gminny Zlot Motocyklowy. Nawet niesprzyjająca aura nie odstraszyła prawdziwych miłośników ryczących silników, którzy o godzinie 17 zebrali się na placu za GOK. Spotkanie rozpoczęło się paradą motocykli. Chętni widzowie mogli skorzystać z możliwości przejażdżki, zrobić pamiątkowe zdjęcie, a także wypróbować swoich umiejętności wychodzenia z poślizgu i dachowania na symulatorach.
Drugiego dnia obchodów Dni Krasnosielca odbył się festyn na targowicy w Nowym Krasnosielcu. Imprezę otworzył Wójt Gminy Krasnosielc Paweł Ruszczyński oraz Dyrektor GOK Beata Heromińska. Po przywitaniu przybyłych gości i mieszkańców oraz podziękowaniu sponsorom odbyły się występy „swoich ludzi”, czyli lokalnych artystów. Jako pierwsze wystąpiły mażoretki z orkiestrą strażacką z Pienic. Następnie na scenie zaprezentował się chór KGW z Grabowa, grupa taneczna działająca przy GOK i zespół nauczycieli „Ale babki”. Bogaty repertuar naszych gminnych artystów sprawił, że publiczność bawiła się znakomicie. Dawkę pozytywnej energii dostarczył także zespół „TALKING BROTHERS”, który porwał publiczność w rytm muzyki z lat 80 i 90. Dalszą inicjatywę podgrzewania atmosfery i rozgrzewania publiczności przejęła grupa „MARAQUJA” składająca się z czterech utalentowanych dziewczyn, które wystąpiły w ciekawych choreografiach. W końcu nadszedł czas ogłoszenia zwycięzców zawodów wędkarskich oraz wręczania pucharów i nagród. W tym roku zwycięzcy otrzymali również upominki, które ufundował i osobiście wręczył radny sejmiku województwa mazowieckiego Marian Krupiński. Kolejnym punktem programu był występ zespołu NOTH CAPE, który przeniósł publiczność w szantowe klimaty.
W tym roku gwiazdą wieczoru był zespół „Piękni i młodzi”, który zgromadził pod sceną niezliczone rzesze fanów. Porwali oni tłumy, takimi przebojami jak „Kocham się w tobie” czy „Niewiara”. Po udanym koncercie przyszedł czas na niesamowite świetlne widowisko – pokaz laserowy, a później po występie grupy YMAX odbył się pokaz pirotechniczny.
Podczas festynu była możliwość degustacji pysznych potraw przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich z terenu naszej gminy oraz podziwiania wyrobów rękodzielniczych lokalnych artystów. Po raz pierwszy na festynie funkcjonowało stoisko promocyjne gminy– biuro festynu, na którym każdy zarówno starszy jak i młodszy uczestnik imprezy miał szansę wylosować upominki, które zostały ufundowane przez Wójta Gminy Krasnosielc. Przez pierwsze trzy godziny dzieci miały możliwość nieodpłatnego korzystania z różnych atrakcji oraz mogły uczestniczyć w grach i zabawach z animatorami.
Dziękujemy Państwu za to, że znaleźliście czas aby wspólnie świętować Dni Krasnosielca. Dziękujemy także gościom z innych miejscowości za to, że nas odwiedzili i bawili się razem z nami. Serdecznie dziękujemy współorganizatorom imprezy, którzy cały czas czuwali, nad planowym przebiegiem uroczystości oraz porządkiem m. in. pracownikom Urzędu Gminy i Gminnego Ośrodka Kultury, druhom z jednostek OSP z Krasnosielca i Drążdżewa, wolontariuszom oraz funkcjonariuszom policji, wszystkim zaprzyjaźnionym ludziom za ich pomoc. Serdecznie podziękowania kierujemy w stronę sponsorów, których wkład w tą imprezę był nieoceniony. Wsparli nas: Bank Spółdzielczy Krasnosielc, Białobrzescy Aneta i Dariusz, Bojarscy Joanna i Arkadiusz, Brodacki Piotr, Dobrzyński Janusz, Pogorzelscy Iwona i Robert, Powszechny Zakład Ubezpieczeń S.A., Pietrzak Jerzy, Jastrzębscy Ewa i Wacław, Piekarski Wiesław, Glinka Krzysztof, Zduniak Grzegorz, Pichała Cezary, Szczepańscy Aneta i Tomasz, Kupliccy Milena i Krzysztof, Mikulak Aneta i Mirosław, Ruszczyńscy Elżbieta i Wojciech, Szczepańscy Agnieszka i Marek, Piątek Regina i Andrzej, Mitelsztedt Kaziemierz, Kacprzak Kazimierz, Zieja Wiesława i Ryszard, Roszczyc Jacek, Zienkiewicz Paweł, Mikulak Michał, Wiszowaty Kazimierz, Tabaka Zdzisław, Wróblewski Tadeusz, Rykaczeski Janusz, Niestępcy Jerzy i Jadwiga, Urbanowski Zenon, Kowalczyk Regina i Józef, Ruszkowski Krzysztof, Piórecki Krzysztof, Piętka Edyta Zielińscy Barbara i Mariusz, Zasztoft Sebastian, Żebrowski Jacek i anonimowi sponsorzy.

 Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »