Wyjazd do Gospodarstwa Agroturystycznego z hodowlą koni w Makowicy

W dniu 8 września 2014 r. odbył się wyjazd do Gospodarstwa Agroturystycznego z hodowlą koni w Makowicy. Wyjazd został zorganizowany w ramach projektu „Realizujemy marzenia– forma aktywności i integracji społecznej osób niepełnosprawnych”. Uczestniczyło w nim około 50 dzieci w różnym wieku wraz ze swoimi rodzicami. Na miejscu gospodarze wykazali się polską gościnnością i powitali wszystkich ciepłym posiłkiem. Przewodnikiem był pan Andrzej, który opiekował się gośćmi podczas wycieczki po stadninie. Opowiedział wiele ciekawostek związanych z hodowlą koni i ich zwyczajami. Dzieciaki miały także okazję obejrzeć stajnię i dowiedzieć się jak wygląda uprząż konia. W programie wyjazdu była również przejażdżka bryczką. W wolnym czasie dzieci mogły pobawić się na placu zabaw. Główną atrakcją jednak była jazda konną. Każdy uczestnik zakładał toczek na głowę i z niecierpliwością czekał, żeby wypróbować swoich umiejętności jeździeckich. Spotkanie w stadninie zakończyło się wspólnym ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Wyjazd był bardzo udany, a wszyscy uczestnicy zadowoleni.

Kinga Zarodkiewicz

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »