Weekendowe atrakcje w Krasnosielcu

logo

W piątek 12.09.2014 r. odbył się Minifestiwal Filmowy pt. „Małe Kino Wielkich Braci”. Projekcja filmów wytwórni Warner Bros miała miejsce w parku w Krasnosielcu. O godz. 1900 Wójt Gminy Krasnosielc powitał gości oraz przedstawił historię Braci Warner, których korzenie wywodzą się z Krasnosielca. Ponadto podziękował Joannie Kardaś, prezes fundacji 2 5 7 – pomysłodawczyni Festiwalu oraz Agnieszce Radomskiej opiekunce młodzieży gimnazjalnej. Uczniowie wykonali program pt. „Śladami Krasnosielckich Żydów”, a w tym czasie publiczność delektowała się żydowskimi przekąskami, przygotowanymi przez młodzież i ich rodziców. Na degustacji każdy miał okazję spróbować macy, jabłek w miodzie i pączków. O godzinie 1945 rozpoczął się film dla dzieci pt.”Po rozum do mrówek”. Podczas projekcji stażyści przebrani za barwne bajkowe postacie rozdały najmłodszym widzom popcorn. Po upływie 90 minut przyszedł czas na film dla dorosłych pt.”Szefowie wrogowie”. Małe kino pod chmurką cieszyło się dużym zainteresowaniem. Jednak to nie jedyna atrakcja tego weekendu. Od piątku do niedzieli w godz. od 10:00 do 17:00 mieszkańcy Gminy Krasnosielc mogli skorzystać z bezpłatnych spływów kajakowych rzeką Orzyc. Przystań kajakowa mieszcząca się na błoniach w Krasnosielcu przyciągnęła rzeszę miłośników kajaków. W spływach wzięło udział ponad 260 osób. Trasa wiodła do Sulichy. Uczestnicy kajakowych wypraw z pewnością przekonali się, że w naszej gminie są piękne miejsca i nie trzeba stąd wyjeżdżać, by atrakcyjnie spędzić czas.
Wójt Gminy Paweł Ruszczyński składa podziękowanie stażystom, pracownikom GOK i strażakom za pomoc w organizacji Festiwalu oraz Dorocie Bonisławskiej za bezpłatne wypożyczenie kostiumów.
Festiwal Filmowy „Małe Kino Wielkich Braci” i budowa przystani kajakowej zostały sfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007 – 2013.
W następstwie Festiwalu zorganizowane zostaną jeszcze w październiku warsztaty plastyczne, skierowane do uczniów szkół podstawowych klas I-III. Dzieciaki dowiedzą się jak to się dzieje, że rysunki ożywają i będą mogły stworzyć własną animowaną książeczkę. Uczniowie klas IV-VI będą mieli okazję zapoznać się z pracą przy animacji, zamienić się w członków ekipy filmowej i zrobić swój pierwszy w życiu film. Starsi uczniowie mogą też skorzystać z warsztatów architektonicznych i zaprojektować do rodziny Warnerów.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »