Warsztaty artystyczne

W dniu 17 września 2014r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Krasnosielcu odbyły się warsztaty artystyczne. Uczestniczyło w nich ok. 50 osób, w tym osoby niepełnosprawne. Zajęcia były podzielone na trzy grupy, każdy uczestnik mógł sobie wybrać, które warsztaty go najbardziej interesują. Pierwsza grupa zapoznała się z technikami wyplatania wikliny papierowej, a później uczestnicy sami tworzyli kolorową biżuterię i koszyki. Druga grupa zajmowała się komponowaniem kartek okolicznościowych, które polegało na wyrobieniu umiejętności samodzielnego tworzenia różnych przedmiotów papierniczo – ozdobniczych. Chętni mogli także skorzystać z warsztatów z zakresu wykonywania kwiatów z bibuły. Wszyscy bardzo starannie wykonywali swoje prace. Zajęcia przeprowadzili profesjonalni trenerzy pracujący na co dzień z osobami niepełnosprawnymi. Dzięki warsztatom zainteresowane osoby poznały różne techniki plastyczne oraz rozwinęły swoją sprawność manualną.Wszystkim uczestnikom został zapewniony poczęstunek. Warsztaty odbyły się w ramach projektu „Realizujemy marzenia – forma aktywności i integracji społecznej osób niepełnosprawnych” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »