Warszawa na pożegnanie lata

Nauczyciele z Zespołu Szkół w Krasnosielcu – Małgorzata Czarnecka, Andrzej Sierak i Iwona Ziemska – zaplanowali i zorganizowali dla swoich uczniów atrakcję na koniec lata. W sobotę, 20 września uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej pojechali na wycieczkę do Warszawy. W Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych. Z zapartym tchem słuchali opowieści przewodniczki o zwierzętach chronionych, ich zwyczajach i trybie życia. Obejrzeli ekspozycję przedstawiającą zwierzęta polskich lasów a także ciekawą wystawę grzybów kapeluszowych. W innej sali mogli podziwiać zwierzęta z odległych kontynentów, trofea i stroje uczestników safari, sanie eskimoskie. W saloniku myśliwskim chłopców najbardziej zachwycały dubeltówki, sztucery i sprzęt myśliwski. Dziewczęta podziwiały wyroby z poroża i trofea myśliwskie. Po zajęciach edukacyjnych syciliśmy wzrok urokami jesiennego już Parku Łazienkowskiego i jego niewątpliwą atrakcją – wiewiórkami. Niejedno z nas je widziało na żywo, ale jeszcze nigdy nie zbliżyliśmy się do tych sympatycznych zwierzaków tak bliziutko. Obejrzeliśmy Pałac na Wodzie, amfiteatr, pomnik Jana. III Sobieskiego i przeszliśmy się Aleją Chińską. Kolejnym punktem wycieczki był Warszawski Ogród Zoologiczny. Pogoda nam dopisała, więc bez pośpiechu zatrzymywaliśmy się przy wybiegach, klatkach i pawilonach ze zwierzętami. Choć większość z nas już tu była za każdym razem odkrywamy coś nowego i podziwiamy coraz to inne okazy. A na zakończenie obowiązkowy punkt wycieczki – pamiątki. Wszyscy powrócili w dobrych nastrojach po cichutku marząc o następnym wyjeździe. A na potwierdzenie zapraszamy do galerii zdjęć.

M. Czarnecka

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »