Wyjazd na Jasną Górę

W dniu 9 października bieżącego roku grupa uczniów z krasnosielckiego gimnazjum wraz z opiekunami, udała się na XIV Ogólnopolską Pielgrzymkę Rodziny Szkół im. św. Jana Pawła II do Częstochowy. Na niezwykłym spotkaniu zjawiło się ponad 20 tysięcy osób z przeszło 500 szkół. Jasnogórskie wały dumnie zdobiło 400 sztandarów, w tym oczywiście ten należący do Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krasnosielcu. Głównym punktem pielgrzymki była msza święta odprawiona przez arcybiskupa Celestino Migliore, który na zakończenie Eucharystii poświęcił sztandar Rodziny Szkół i wspólnie z jej członkami złożył Akt Zawierzenia Matce Bożej Jasnogórskiej. Po nabożeństwie udaliśmy się na pyszny obiad. Po posiłku nie mogło zabraknąć kupowania pamiątek i robienia wspólnych zdjęć.
Całej grupie należą się podziękowania za wspaniałą atmosferę podczas pielgrzymki. Słowa podziękowania kieruję również do pana Wójta Pawła Ruszczyńskiego, który wsparł nasz wyjazd finansowo. Miejmy nadzieję, że to pierwszy i nie ostatni taki wyjazd.

Patrycja Śladowska

Wyjazd na Jasną Górę 3

Wyjazd na Jasną Górę 1

Wyjazd na Jasną Górę 2

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »