Dzień Papieski

W dniu 16.10.2014 r. w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krasnosielcu świętowano Dzień Papieski połączony ze ślubowaniem uczniów klas pierwszych. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem pocztu sztandarowego i odśpiewaniem hymnu szkolnego. Następnie głos zabrał Dyrektor Zespołu Szkół Pan Andrzej Maluchnik, który zwrócił się do uczniów klas pierwszych i powiedział m. in.: „Drodzy pierwszoklasiści przed Wami trzy lata nauki w gimnazjum, a to jest obowiązek i przywilej, żebyście byli w pełni przygotowani do wejścia w dorosłość. Musicie współpracować z nauczycielami, żeby w życiu odnieść sukces. Uczcie się i wymagajcie od siebie jak najwięcej pamiętając o słowach patrona Jana Pawła II ,,Wymagajcie od siebie więcej niż inni od Was wymagają”.
Po przemówieniu dyrektora przedstawiciele klas pierwszych przystąpili do ślubowania na sztandar szkoły.
Kolejną częścią apelu był przygotowany przez siostrę Agnieszkę Ciurzyńską teleturniej wiedzy o świętym Janie Pawle II. Powołano jury teleturnieju w składzie: Dyrektor Zespołu Szkół w Krasnosielcu – Andrzej Maluchnik, Dyrektor Publicznej Biblioteki Samorządowej w Krasnosielcu – Krystyna Wierzbicka – Rybacka, przedstawiciel Samorządu Szkolnego PG – Klaudia Ciuchta. Teleturniej prowadziły uczennice kl. IIId: Justyna Olkowska, Nikole Grabowska, Anna Ferenc i Nikolina Pakieła. Z każdej klasy pierwszej wybrano sześcioosobowe drużyny, których przedstawiciele losowali pytania o życiu Jana Pawła II i po naradzie całej drużyny przedstawiciel udzielał odpowiedzi.
Po teleturnieju odbył się konkurs dla klas I na najładniej zaśpiewaną ulubioną pieśń Papieża „Barkę”.
W imieniu jury wyniki ogłosił wicedyrektor Mirosław Chodkowski, przedstawiają się one następująco:
I miejsce – klasa Ia
II miejsce – klasa Ib
III miejsce – klasa Ic
Drużynom z poszczególnych klas pierwszych nagrody wręczyły prowadzące uczennice z kl. III d, a wicedyrektor Mirosław Chodkowski wręczył nagrodę specjalną dla Szymona Ferenca ucznia kl. I c, który dzielnie wspierał swoją klasę w śpiewaniu „Barki”. Uczniowie rocznika 2001 zostali przyjęci do społeczności szkolnej.

Marzenna Sierak

Dzień Papieski  3

Dzień Papieski  1

Dzień Papieski  2

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »