Lekcja w kwiaciarni

Dawno już wielu nauczycieli przekonało się że najłatwiej i najszybciej można nauczyć uczniów nowych umiejętności nie w szkole, a na wszelkiego typu wycieczkach, spacerach warsztatach poza szkołą. W Zespole Szkół w Krasnosielcu tę zasadę stosuje się już od pierwszej klasy Szkoły Podstawowej. W dniu 16 października br. uczniowie klasy Ib wybrali się na wycieczkę do kwiaciarni. Celem wycieczki była nauka rozpoznawania kwiatów oraz zapoznanie się ze sposobami pielęgnowania roślin ozdobnych i układania z kwiatów bukietów i wiązanek i stroików. Właścicielka kwiaciarni pani Zofia Czajkowska nauczyła dzieci rozpoznawania różnych gatunków kwiatów, pokazała różne rośliny doniczkowe i opowiedziała im o tym jak należy je pielęgnować, i jak je należy podlewać i odżywiać. Potem uczniowie przeszli do praktycznego działania. Wspólnie z panią z kwiaciarni ułożyli piękny bukiet z róż oraz stroik na cmentarz. Pani Zosia nauczyła ich jak należy przycinać łodygi, jak wiązać wstążeczki i jak dekorować kompozycje kwiatowe różnymi dodatkami. Na koniec tej niecodziennej lekcji pani obdarowała każde dziecko różnymi „kwiatowymi” drobiazgami i słodyczami. W podziękowaniu za taką lekcję dzieci wręczyły kwiaciarce słodycze, a pani wychowawczyni dostała wykonaną przez dzieci wiązankę kwiatową.

Anna Chodkowska wych. kl Ib

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »