Warsztaty regionalne

W dniu 16 października 2014 r. w Zespole Szkół w Krasnosielcu w ramach Tygodnia Regionalnego zorganizowanego przez Wójta Gminy Krasnosielc odbyły się warsztaty z twórcami ludowymi.
Uczniowie z klasy II a i II b mogli obejrzeć wykonane przez twórczynię panią Annę Ceberek wycinanki kurpiowskie. Mogli też sami spróbować wykonać wycinankę, m. in.: serwetkę.
Natomiast uczniowie z klasy IV i V Szkoły Podstawowej wykonywali pająki z bibuły pod czujnym okiem twórczyni ludowej p. Czesławy Lewandowskiej.
Dla chłopców z Gimnazjum pan Andrzej Staśkiewicz prowadził zajęcia z rzeźbienia w drewnie, a uczennice Gimnazjum poznawały tajniki haftu krzyżykowego pod kierunkiem p. Ewy Król.

Andrzej Sierak