Rap Pedagogia – spotkanie z Dobromirem

W dniu 21 października 2014 r. przyjechał do nas Dobromir „Mak” Makowski z programem profilaktycznym „Rap Pedagogia”. Był to koncert, w którym wzięło udział całe gimnazjum.
Dobromir mówił do nas o tym, co jest w życiu najważniejsze . Podkreślił, że każdy z nas ma swoją wartość, musimy tylko to sobie uświadomić, szukać swoich pasji i żyć tak, by potem nie żałować. Mamy tylko jedno życie, nie będziemy go powtarzać, dlatego mamy obowiązek o nie dbać i „nie podlewać kwiatka Domestosem” czy robić innych niemądrych rzeczy.
Dobromir dawał świadectwo swojego życia, opowiadał o zranieniach i krzywdach, jakich doznał od dorosłych, o upadkach, uzależnieniu od narkotyków i innych używek. Wąchał klej (pierwszy raz przedawkował gdy miał 12 lat), brał amfetaminę, palił marihuanę, mieszkał na ulicy, nie chciało mu się żyć. Jednak podniósł się, jak mówi to Pan Bóg sprawił, że jest w tej chwili tym kim jest. Wielu jego kolegów przez narkotyki odeszło do wieczności, on jest szczęśliwy, że jest wolny, że może przekazywać swoje doświadczenia młodzieży i ostrzegać przed złem. Mówił do nas, byśmy nie stawali się bezwolnymi zwierzakami w rękach mediów i nie spłycili swego życia do Facebooka.
Pożegnał nas piosenką – rapował specjalnie dla nas, dla niektórych osób w szczególności. To spotkanie na pewno zapisze się mocno w naszej pamięci.

Iwona Ziemska

Rap Pedagogia – spotkanie z Dobromirem 1

Rap Pedagogia – spotkanie z Dobromirem 2

Rap Pedagogia – spotkanie z Dobromirem 3

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »