Wycieczka do Warszawy

W dniu 23 października 2014 r uczniowie klas III-VI ze Szkoły Podstawowej w Drążdżewie wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Wyruszyliśmy o godz.07:30 rano. Po ponad 2 godzinnej podróży autokarem dotarliśmy do stolicy. Najpierw mieliśmy okazję zwiedzić Muzeum Techniki mieszczące się w Pałacu Kultury i Nauki. Obejrzeliśmy pokaźną kolekcję starych motocykli, samochodów, rowerów. Na ekspozycji astronautyki znajdują się modele rakiet, lądownika księżycowego, planetarium. Duże zainteresowanie wzbudziły ekspozycje poświęcone komputerom, odbiornikom radiowym, sprzętowi gospodarstwa domowego. Poznaliśmy różne instrumenty grające z XIX i XX w. Uwagę naszą wzbudziły pozytywki, szafy grające, katarynki. Zwiedzając wystawę: „Górnictwo” poznaliśmy dawne i współczesne narzędzia górnicze, stroje górnika, ewolucję oświetlenia górniczego, schemat kopalni węgla kamiennego. Mieliśmy okazję obejrzeć wystawę czasową prezentującą nowoczesną służbę prewencji policji. Poznaliśmy tajniki wiedzy na temat wyposażenia, umundurowania, ale także ścieżki zawodowej policjanta w poszczególnych pionach służby prewencyjnej policji.
Po zwiedzeniu Muzeum Techniki przeszliśmy do pobliskich „Złotych Tarasów”, gdzie w Multikinie obejrzeliśmy film: Pudłaki. Ubrane w kartony z recyclingu tytułowe Pudłaki, to mieszkające pod ziemią stworki, które wychodzą nocą na ulice, siejąc przerażenie wśród mieszkańców miasteczka. W rzeczywistości to przyjazne i nieśmiałe istoty. Wychowany przez Pudłaki mały chłopiec stara się obronić przyjaciół przed niebezpiecznym Snatcherem, chcącym zlikwidować podziemnych mieszkańców. Pudłak to żadna rzecz. To obdarzony emocjami i uczuciami stworek i nie należy wchodzić w jego posiadanie, tylko traktować jako pełnoprawnego druha, bo w niczym od nas gorszy nie jest. Ma emocje, rozumek i chęć do życia. Płynie więc z Pudłaków morał zacny i szlachetny, choć nieoryginalny ani nie nowy.
Po filmie udaliśmy się na Stadion Narodowy. Wraz z przewodnikiem obejrzeliśmy trybuny, płytę stadionu, mieliśmy możliwość zasiąść w ławkach dla kibiców oraz zajrzeć w miejsca niedostępne dla kibiców takie jak: szatnie, gabinety masażu, sale do udzielania wywiadów po zakończonych meczach, kaplicę i łaźnie dla zawodników. Zrobiliśmy zdjęcia z koszulkami ulubionych polskich piłkarzy. Gdy weszliśmy na trybuny i wspięliśmy się na sam ich szczyt, z góry podziwialiśmy ogrom tego obiektu. Naprawdę, robi niesamowite wrażenie.
Na zakończenie wycieczki udaliśmy się do McDonalda w Nieporęcie. Oprócz posiłku dzieci miały możliwość rozrywki w strefie zabawy Gym&Fun, gdzie mogły pograć na mini boisku do koszykówki, pobiegać na torze do biegu z przeszkodami, czy też wystartować w wyścigu rowerowym.
Uważamy, że wycieczka była bardzo udana. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc. Panowała miła atmosfera. Zrobiliśmy sporo pamiątkowych zdjęć. Zadowoleni i pełni wrażeń wieczorem wróciliśmy do Drążdżewa.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »