Jubileusz Pożycia Małżeńskiego

Niedziela, 19 października 2014 r. była to „niecodzienna niedziela” dla par małżeńskich zamieszkujących na terenie naszej gminy, które na zaproszenie Wójta Gminy wspólnie świętowały Jubileusz Pożycia Małżeńskiego.
Zaproszonych zostało 35 par małżeńskich, spośród których – 1 para wspólnie przeżyła 68 lat, 1 para 64 lata, 2 pary 63 lata, 62 lata i 61 lat, 1 para 59 lat, 13 par 51 lat i 7 par małżeńskich 50 lat.
Tradycyjnie świętowanie z tej okazji rozpoczęte zostało modlitwą w Kościele p.w. Św. Jana w Krasnosielcu. W intencji Jubilatów została odprawiona uroczysta Msza Święta przez ks. Dziekana Andrzeja Golbińskiego i ks. Leszka Misiarczyka. Homilię wygłosił ks. Jacek Kotowski – Diecezjalny Duszpasterz Rodzin. Ksiądz Proboszcz wyraził ogromną wdzięczność dla Jubilatów za wspólne przeżycie tak pięknej drogi życia oraz za wzór miłości do naśladowania dla młodych wstępujących w związki małżeńskie. Przekazał Jubilatom swoje gratulacje oraz od Księdza Biskupa Łomżyńskiego.
Następnie Jubilaci pełni wzruszenia i radości przybyli do Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie powitał wszystkich Wójt Gminy Paweł Ruszczyński. W swoim przemówieniu skierowanym do zaproszonych Jubilatów i gości wyraził podziw i szacunek dla wytrwałości niezłomności tych par małżeńskich. Podziękował Jubilatom za trud pracy i wyrzeczeń dla dobra założonej przed ponad pół wieku rodziny, jak również za wzór, którym oni są dla młodego pokolenia. Podziękował również za pracę na rzecz naszej społeczności gminnej. Podkreślił, że Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie jest nagrodą i specjalnym odznaczeniem – jest podziękowaniem za wszystko to, co przez tak długi czas pary małżeńskie tworzyły i budowały jako małżeństwo i rodzina. Przyznanym przez Prezydenta RP medalami Wójt Gminy w towarzystwie Przewodniczącej Rady Gminy Ewy Grabowskiej i Sekretarz Gminy Grażyny Rogala udekorował następujące pary małżeńskie:

1. Halina i Zdzisław Różaccy Nowy Sielc – 64 lata
2. Danuta i Tomasz Grabowscy Bagienice Szlacheckie – 63 lata
3. Mieczysława i Ignacy Kwiatkowscy Pienice – 63 lata
4. Halina i Jan Graczyk Amelin – 62 lata
5. Irena i Stefan Klik Nowy Sielc – 62 lata
6. Zofia i Stanisław Włodarscy Nowy Krasnosielc – 61 lat
7. Helena i Stefan Skrobeccy Raki – 61 lat
8. Marianna i Edward Sobol Grabowo – 60 lat
9. Michalina i Ryszard Włodarscy Bagienice Folwark – 60 lat
10. Władysława i Zenon Dudek Niesułowo – 60 lat
11. Barbara i Lucjan Kołodziejczyk Krasnosielc Leśny – 60 lat
12. Irena i Józef Szewczak Raki – 60 lat
13. Eufemia i Jan Napierscy Pienice – 60 lat
14. Stefania i Kazimierz Kaczorek Raki – 51 lat
15. Zofia i Kazimierz Krawczak Raki – 51 lat
16. Irena i Roman Heromińscy Drążdżewo – 51 lat
17. Donata i Stanisław Waszczak Drążdżewo – 51 lat
18. Genowefa i Czesław Misiarczyk Wólka Drążdżewska – 51 lat
19. Karolina i Ireneusz Zduniak Przytuły – 51 lat
20. Jadwiga i Czesław Grempka Krasnosielc – 51 lat
21. Anna i Wenancjusz Czarneccy Krasnosielc – 51 lat
22. Jadwiga i Janusz Kuśmierczyk Krasnosielc – 51 lat
23. Anna i Jerzy Więcek Amelin – 51 lat
24. Marianna i Ireneusz Mizerek Grądy – 51 lat
25. Krystyna i Józefa Olszewscy Pienice – 50 lat
26. Stanisława i Henryk Gołaszewscy Krasnosielc – 50 lat
27. Stanisława i Henryk Juniak Nowy Krasnosielc – 50 lat
28. Regina i Józef Szurpniccy Łazy – 50 lat
29. Teresa i Kazimierz Grabowscy Pach – 50 lat
30. Jadwiga i Tadeusz Wilkowscy Grabowo – 50 lat
31. Henryka i Cyryl Król Drążdżewo – 50 lat

Szczególne gratulacje za najdłuższy staż małżeński, bo aż 68 wspólnych lat, otrzymali Państwo Kazimiera i Tadeusz Bryska z Grądów.
Po dokonaniu ceremonii odznaczeń Wójt zaprosił wszystkich obecnych do wzniesienia toastu za zdrowie i pomyślność i odśpiewano dla Jubilatów „Sto lat”.
W imieniu Jubilatów Pani Stanisława Gołaszewska serdecznie podziękowała za zorganizowanie tego spotkania – za modlitwę, życzenia, odznaczenia i gratulacje.
Dalsza część spotkania przebiegła przy herbacie i okolicznościowym torcie w miłej atmosferze wzajemnych życzeń, gratulacji i rozmów.
Oczywiście za sprawą naszego zespołu nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Rakach i Drążdżewie, Pani Dyrektor GOK-u i Jakuba Mikulaka poprzez staranie przygotowany repertuar pieśni i piosenek przywołane zostały wspaniałe wspomnienia – chwile z młodości i chwile radości, za co Jubilaci byli bardzo wdzięczni.
Szanownym Jubilatom życzymy kolejnych wspólnych lat w dobrym zdrowiu oraz radości i satysfakcji z tego, co przez te ponad pół wieku zbudowali trwając przy sobie. Gratulujemy.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »