Smacznie, zdrowo i kolorowo

W dniu 27 października br. uczniowie klasy I ze szkoły w Drążdżewie podczas zajęć przygotowywali pyszne, zdrowe i kolorowe sałatki owocowe. Zanim dzieci przystąpiły do pracy, umyły ręce, założyły fartuszki i przyszykowały stanowiska pracy. Następnie dzieci zaczęły obierać banany, mandarynki, kiwi, a pani pomogła obrać jabłka, gruszki oraz granaty. Niektóre dzieci po raz pierwszy próbowały owoce granatu, które bardzo im smakowały. Wszyscy byli bardzo zaangażowani w swoją pracę. Po przygotowaniu sałatek odbyła się ich degustacja. Wszystkim wyśmienicie smakowały. Celem zajęć było wdrażanie dzieci do nawyku spożywania zdrowej żywności oraz zwrócenie uwagi na zachowanie bezpieczeństwa podczas przygotowywania posiłków.

Redakcja Szkolna

??????????????????????? ???????????????????????

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »