Dzień Niepodległości w Rakach

W dniu 11 listopada – obchodzimy Święto Niepodległości. Polska po 123 latach niewoli odzyskała niepodległość. Dla wielu Polaków to dzień zadumy nad historią narodu i okazja do kultywowania uczuć patriotycznych. Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Rakach również uroczyście obchodzili to święto. Przygotowali część artystyczną, która w skrócie przybliżyła czasy zaborów i późniejszą radość z odzyskania niepodległości. Udali się także do pobliskiej „Szubienicy”- miejsca pamięci, aby zapalić znicz i złożyć kwiaty na pomniku poległych za Ojczyznę. To dzięki Tym wszystkim, którzy przelali własną krew, walczyli o ojczysty język i własną tożsamość, możemy być teraz dumni i cieszyć się, że jesteśmy Polakami.

Magdalena Janowska

Dzień Niepodległości w Rakach  2   Dzień Niepodległości w Rakach  1

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »