Święto Niepodległości w Drążdżewie

W środę 12 listopada 2014 r w szkole w Drążdżewie odbyła się uroczysta akademia poświęcona najważniejszemu polskiemu świętu narodowemu.
Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości przygotowali uczniowie klas IV – VI pod kierunkiem nauczycieli: p. Hanny Kęszczyk, p. Jolanty Gacioch i p. Michała Walaska. Apel wprowadzał w atmosferę wydarzeń związanych z datą 11 listopada 1918 roku. Zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Duży nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za Ojczyznę. Przypomniano daty trzech najważniejszych powstań narodowych, podkreślając wkład najmłodszych ich uczestników. Interpretacje muzyczne i recytatorskie utworów literackich pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość.
Główną częścią akademii był program słowno-muzyczny poświęcony drogom ku niepodległości. Wszyscy zgromadzeni odśpiewali hymn narodowy: „Mazurek Dąbrowskiego”. Wysłuchali pięknych pieśni patriotycznych m. in.: „Biały krzyż”, „Polskie kwiaty”, „Pierwsza brygada”, „Litania do każdziutkiego na ziemi”, „Wojenko, wojenko”, „Przybyli ułani”. Obejrzeli też prezentację multimedialną poświęconą wydarzeniom sprzed prawie 100 lat.
Pani Dyrektor Barbara Kluczek dziękując twórcom patriotycznego przedstawienia, podkreśliła jego wartość wychowawczą i artystyczną.
To była wspaniała uroczystość, a zarazem niepowtarzalna lekcja historii i patriotyzmu.

Redakcja Szkolna

SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »