Wielkie Śniadanie

W tym roku, dzień 7 listopada był dla klasy III z PSP w Drążdżewie miłym przeżyciem. Klasa została zgłoszona do Ogólnopolskiego Programu Śniadanie Daje Moc. Zadaniem uczniów było w określonym dniu przygotować w klasie śniadanie i zrobić reportaż. Celem programu jest uświadomienie uczniom roli śniadania i zachęcenie do spożywania zdrowych posiłków oraz przekazanie jak zdrowe są warzywa i owoce. Na zajęciach uczniowie rozmawiali o prawidłowym odżywianiu, o estetyce przyrządzania posiłków oraz o prawidłowym myciu rąk. Korzystaliśmy z materiałów przesłanych nam z Programu Śniadanie Daje Moc. Uwiecznieniem programu było przystąpienie do wspólnego śniadania w dniu 7 listopada. Uczniowie wspólnie z rodzicami i wychowawcą przygotowali śniadanie. Zabawy przy tym było niemało, gdyż pomysły na kanapki były przeróżne. Nie zapomniano o owocach i warzywach oraz mleku. Wszystko zostało przygotowane, każde dziecko miało swoją rolę, wcześniej przydzieloną przez samych uczniów. Zaangażowanie uczniów i rodziców było duże, a śniadanie dla wszystkich smaczne. Podczas śniadania uczniowie opowiadali o roli warzyw, owoców oraz produktów mlecznych. Niektórzy uczniowie przygotowali dłuższe informacje o odżywianiu i podzielili się tą wiedzą z pozostałymi. Wszyscy uczestniczący przekonali się do jedzenia śniadania.

Hanna Kęszczyk

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »