Wycieczka do Płocka

Na początku listopada uczniowie ze szkoły PSP w Rakach wybrali się na wycieczkę do Płocka. Najpierw w teatrze dramatycznym im. J. Szaniawskiego obejrzeli piękną sztukę pod tytułem ,,Złota kaczka”. Niezwykły spektakl uświadomił iż bogactwo, którym nie jesteśmy w stanie się dzielić z innymi tak naprawdę nie daje nam szczęścia. Szewczyk – główny bohater widowiska otrzymuje w darze worek talarów, które musi wydać koniecznie tylko na własne potrzeby. Przykro mu odmawiać pomocy swoim bliskim. Skoro nie może dzielić swej radości z przyjaciółmi, to nie chce bogactwa. Swoim zachowaniem zdejmuje zły czar z księżniczki zaklętej w złotą kaczkę. Cała historia na szczęście kończy się dobrze. Szewczyk poślubił księżniczkę i żyli długo i szczęśliwie.
W dalszej części wyprawy uczniowie udali się do położonego tuż nad Wisłą ogrodu zoologicznego. Z dużym zainteresowaniem oglądaliśmy dzikie, egzotyczne zwierzęta. Pani przewodnik opowiadała różne, ciekawe historie o niektórych zwierzętach. Dużą atrakcją było obejrzenie pokazu karmienia fok. Te mądre zwierzęta reagowały na głos opiekunki i chętnie wykonywały zadania. Pogoda tego dnia była bardzo ładna, więc spacer po ogrodzie zoologicznym był bardzo przyjemny.

Redakcja szkolna

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »