Ratownicy medyczni w krasnosieleckim przedszkolu

W dniu 14 listopada nasze przedszkole odwiedzili ratownicy medyczni. Przedszkolaki zapytani przez gości, czy wiedzą czym się zajmują, chętnie odpowiadali, że ratownicy zawożą chorych do szpitala, jeżdżą na miejsce wypadku, czy też służą pomocą w razie złamania nogi. Za trafne odpowiedzi dzieci nagradzane były przez gości lizakami lub cukierkami. Po wstępnej części spotkania, dzieci przystąpiły do nauki udzielania pierwszej pomocy, po uprzednim pokazie. W ramach tej nauki, dzieci uciskały trzydziestokrotnie mostek fantoma reanimacyjnego. Wniosek był taki, że to bardzo trudna praca. Najciekawszą dla dzieci częścią spotkania, okazało się jednak zaproszenie do obejrzenia karetki pogotowia od wewnątrz oraz możliwość użycia megafonu, z którego na co dzień korzystają kierowcy karetek do wydawania komunikatów podczas jazdy na sygnale.

Dyrektor Przedszkola
Anna Godlewska

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »